
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 260 ns |
| Quiescent Current | 14.4 µA |
| Propagation Delay | 260 ns |
| High Level Output Current | -20 µA |
| Low Level Output Current | 1 mA |
| Logic Function | Translator |
| Data Rate | 24 Mbps |
| Channel Type | Bidirectional |
| Channels per Circuit | 2 |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 2.3 V to 5.5 V |
Stock: 1900
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69506
Ext.Price$0.69506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69506 | $0.69506 |
| 10 | $0.63180 | $6.31800 |
| 25 | $0.58734 | $14.68350 |
| 50 | $0.58432 | $29.21600 |
| 100 | $0.58132 | $58.13200 |
| 300 | $0.57834 | $173.50200 |
| 500 | $0.57537 | $287.68500 |
| 1000 | $0.32231 | $322.31000 |
| 3000 | $0.32231 | $966.93000 |
